ייעוץ זוגי למנהלים לקראת פרידה

"משפחה" במשמעות הנפוצה שלה, מוגדרת כארגון שמנוהל על ידי גבר ואישה, שמשמשים "מנכ"לים משותפים". מכאן, שפרידת בני זוג ופירוק המשפחה דומה במובנים רבים לפירוק חברה. החלטה שכזו היא דרמטית ועתידה להשפיע לאורך שנים עליכם, על ילדיכם ועל עתיד העסק שאתם מנהלים.

ייעוץ זוגי לקראת פרידהלכן, גם אם הפור נפל והחלטתם להיפרד, קבלו החלטה שאתם ממזערים נזקים ישירים ו/או עקיפים, ונותנים את הדעת על ההיבטים הרגשיים שכרוכים בהליך הפרידה, לא פחות מאלו הפרגמטיים. כדי לעשות את ה"גם וגם" באופן המקצועי ביותר, מומלץ להיעזר במומחה עם ניסיון שמשלב את הרגשי והפרגמטי גם יחד – יועץ מומחה למשפחה, שבכובע השני שלו משמש יועץ ארגוני.

תהליך פרידה זוגי שלא מנוהל בחוכמה עשוי לגרום נזק מתמשך לאורך שנים רבות.

עורכי דין, אליהם פונים לרוב כברירת מחדל, עשויים לעתים, לגרום להחרפת המשבר, זאת משום שלנגד עיניהם עומד/ת תדיר הלקוח/ה שלהם, אך מבלי שישכילו לראות את המכלול = ה"משפחה" שממשיכה להתקיים גם לאחר הפרידה. בהתבוננות® מתמחים בייעוץ למנהלים הן בצד הניהולי ארגוני, אך לא פחות מכך, בצד הזוגי-משפחתי. בהתבוננות® רואים את המנהל בראייה כוללת ומעניקים ייעוץ המקיף את מכלול הזוויות וההיבטים שיש להתייחס אליהם בתהליך הפרידה.
כשנישואין מגיעים אל קיצם קשה לעתים להתמודד עם מכלול השינויים הנדרשים, הכוללים שינויים כלכליים, נדל"ניים, חברתיים ומשפחתיים. בני זוג שקיבלו החלטה להיפרד אחראים לאופן ניהול התהליך, ובכך להסב נזק מינימלי, הן במרחב הארגוני והן במרחב המשפחתי, בדגש על ילדיהם. יש לזכור כי גם לאחר הגירושים ולאורך הדרך תזדקקו להסדרת היבטים שונים. ככול שתהליך הפרידה ייצור פחות טעינות ותשכילו לגבש עקרונות וכללים ברורים, מוגדרים ומוסכמים ביניכם, כך תוכלו לעבור לשלב הבא בחייכם באופן חלק יותר.

אנו בהתבוננות® מסייעים להיערך לפרידה בכל החזיתות - הן מבחינה רגשית והן מבחינה לוגיסטית-טכנית.

כיועצים ארגוניים אנו מתמחים בהיבטים ה"עסקיים" של הפרידה, ויש רבים כאלה, וכיועצים זוגיים ומשפחתיים אנו מבינים את המכשולים הרגשיים ואת הרגישויות האישיות העולות מצעד כזה ככלל, ובמקרה של זוג מנהלים, בפרט.
בהתבוננות® ניתן להגיע לייעוץ אישי או זוגי אחרי קבלת ההחלטה להיפרד. התהליך כולל למידת הצרכים הסובייקטיביים של כל אחד מכם, מה חשוב ועקרוני והיכן ניתן להתגמש. כך שנבנה יחד "חוזה פרידה" מוגדר, המכיל כללי "עשה ואל תעשה" עליהם תסכימו יחד. כמנהלים, אתם ודאי מבינים עד כמה מסמך עקרונות כזה יכול לסייע בתהליך שהקושי הרגשי שבו משחק תפקיד מרכזי. החוזה ילווה אתכם בהמשך הדרך גם ברגעים הקשים והפחות נעימים ויסייע לכם להימנע מלהיגרר לפרובוקציות. לדוגמה: אם חוזה הפרידה שלכם מציין, ש"לעולם אין להשמיץ זה את זו בפני הילדים", גם כאשר תקלעו לסיטואציה שבה הערה עוקצנית אוטוטו עשויה לצאת מפיכם, המודעות לסיכום המוקדם תקל עליכם לווסת את עצמכם רגשית. כך תימנעו מהתלהמות וליבוי יצרים ותשמרו על אש נמוכה, מכובדות ואיפוק. התנהלות "עסקית" בתחום כה רגיש תסייע לכם לצלוח את התהליך המכונן הזה באופן ראוי, ומעבר להשפעה החיובית שלה על העסק, היא תעניק לילדכם מתנה עצומה - הידיעה, כי גם בעיתות משבר הוריהם משמשים עוגן וחוף מבטחים ואינם מאבדים צלם אנוש.