אימון וייעוץ משפחתי לבעלי עסקים/חברות

מנהלים חברה או עסק גדול? חושבים שזה מכשיר אתכם לנהל גם את המשפחה? תחשבו שוב... גם אם חלק מעקרונות "ניהול" המשפחה והעסק דומים, הכשרה ניהולית אינה הופכת אתכם להורים טובים יותר – והמודעות לעובדה זו היא צעד ראשון בדרך למשפחה מתפקדת.

אימון וייעוץ משפחתיאנחנו לא מחפשים אשמים אלא פתרונות

אחרי שהנחתם בצד את ההנחה (המוטעית) שניהול חברה = ניהול משפחה, הצעד הבא הוא להפנים את העובדה שאף אחד לא נולד הורה! כולם עושים טעויות, הורים חכמים הם אלו ששמים לב אליהן ומתקנים אותן בזמן. בכל משפחה יש עליות ומורדות - ילדים בודקים גבולות מטבעם ואצל הורים עולים לעתים ספקות לגבי תפקודם.

כמנהלים, חשוב לזכור שכישורי ההובלה, פתרון הבעיות וההנהגה שלכם, שמיושמים היטב בחברה, לא בהכרח מתאימים ליישום במשפחה. ההבנה שאתם חייבים לשים את כובע המנהל בצד ולחבוש את כובע ההורה היא הצעד הראשון בדרך למשפחה מאושרת.

באילו מצבים נדרש אימון וייעוץ משפחתי?

אימון וייעוץ משפחתי נכון וטוב בכל פעם שמזהים חריגה מנורמה התנהגותית - וזו יכולה להיות אצל כל אחד מבני המשפחה הקרובה (הגרעין המשפחתי) ו/או במסגרת המשפחה המורחבת. אימון וייעוץ משפחתי נדרש כאשר מתעוררות בעיות תקשורת בין בני המשפחה, כאשר אתם לא מוצאים את הדרך להתגבר על הקשיים בכוחות עצמכם או כשיש לכם ספק באשר לדרך הנכונה להתמודדות.

דרך פשוטה יותר להחליט אם נדרש אימון וייעוץ משפחתי היא להתקשר אלינו, לתאר את הבעיה ואנחנו נעזור לכם לקבל את ההחלטה הנכונה עבורכם .....

אף אחד לא נולד הורה

"ההכשרה": שאנחנו מקבלים להורות מבוססת על ההורות שאנחנו חווינו כילדים. במקרים רבים החוויה אינה חיובית ואנחנו מבטיחים לעצמנו לתקן אותה אצל ילדינו.
אבל איך?

בניגוד לעולם המקצועי והניהולי, ההורות נלמדת תוך כדי תנועה: אנחנו מסתכלים מה קורה אצל השכנים, מתייעצים עם חברים ועם זאת, מרגישים לעתים שחסרים לנו  כלים, במיוחד בתקופות ובשעות של משבר.

מה כוללת תוכנית האימון והייעוץ למשפחה?

אנחנו לא שופטים. אנחנו עוזרים לכם לחשב מסלול מחדש באמצעות שיטה בדוקה –התבוננות® – אשר מוכיחה בכל פעם מחדש את כוחה ויעילותה בזכות המבנה שלה: לפני שמתקנים - מתבוננים. יחד נלך אחורה על ציר הזמן, נברר מה המטען, החיובי והשלילי, איתו הגעתם להורות, ומהם הגורמים שיצרו מערכת יחסים שדורשת אימון וייעוץ משפחתי.

על בסיס הבנת הגורמים נתחיל בתהליך של בניית יסודות חדשים, מחוזקים, יציבים שיתנו מענה מושלם לצורך הייחודי שלכם כהורים וכתא משפחתי ותקבלו קשת מגוונת של כלים לבניית מערכת יחסים בריאה ומלאת תוכן וסיפוק.

שימו לב -  נוכחות הילדים אינה נדרשת בהכרח. כל מקרה יבחן לגופו. התהליך אפשרי גם בנוכחות אחד מההורים בלבד.