אוהבים או שותפים

יש מי שמגדירים מערכות יחסים כעבודה לכל דבר, ואם זה נכון – איך תגדירו זוגות שחולקים לא רק מיטה אלא גם משרד משותף וישיבות הנהלה משותפות? ניהול זוגי של חברה הוא אתגר לכל זוג – איך תוכלו לצלוח אותו?

אוהבים או שותפיםאתם עובדים יחד כמנהלים. האם אתם מצליחים להשאיר את כאבי הראש של העבודה מחוץ לבית? האם הכלל של הפרדת העבודה מהבית עובד עבורכם ואתם מצליחים לשמור על הנתק בין העולמות? איך אתם מתמודדים עם חילוקי דעות הקשורים בעבודה – והאם הם גולשים לחילוקי דעות בנושאים אישיים?

תחום המשפחה הוא מבוסס רגש ותחום העבודה הוא מבוסס משימה ועסק משפחתי-זוגי הוא שילוב של השניים.

שילוב התפישות עשוי להיות רב עוצמה ולהוביל להצלחה, אך גם עלול להיות מסוכן - אם מניחים לדפוסים האמוציונאליים להשפיע על ההתנהלות העסקית. כדי למנוע זאת מומלץ לקבוע מראש ולהסדיר כמה שיותר תחומים כמו מנגנוני קבלת החלטות, חלוקת סמכויות, פגישות קבועות לעדכון שוטף (אל תסמכו על השיחות ליד שולחן ארוחת הערב) ועוד.

לעבודה עם בן/ת הזוג חסרונות ויתרונות. מצד אחד – היא מספקת עניין משותף, אינטימיות גבוהה והופכת למרכיב מרכזי ביחסים. החוויה המשותפת עשויה לקרב בין בני זוג והעובדה שיש לכם גיבוי אוהב לא רק בבית, אלא גם כשאתם בתפקיד – מחזקת ומנחמת. גם הארגון עצמו עשוי להרוויח מניהול זוגי הרמוני. אבל לזוגיות בעבודה יש גם חסרונות, כמובן, והיא לא מתאימה לכל אחד. היא עלולה ליצור מתח, לחץ וקנאה, שילוו את בני הזוג מעבר לשעות העבודה גם בין כותלי ביתם.

התבוננות® מציעה פתרון לקשיי ניהול הזוגיות של בני זוג שמשמשים מנכ"לים משותפים בארגון.

לפני שמתקנים - מתבוננים. יחד נלך אחורה על ציר הזמן, נברר מה צברתם לטוב ולרע במסגרת חיי הזוגיות שלכם ומהן ההשלכות של העבודה המשותפת על הזוגיות לנוכח מצבכם המיוחד כמנהלים משותפים. על בסיס הבנת הגורמים נתחיל בתהליך של בניית יסודות מחוזקים ויציבים שיתנו מענה מושלם לצורך הייחודי שלכם כזוג וכמנהלים. תקבלו קשת מגוונת של כלים שיאפשרו מערכת יחסים בריאה – גם בבית וגם בעבודה. תוכנית הייעוץ של התבוננות® מבוססת על ניסיון רב שנים הן בתחום הייעוץ הזוגי והן בתחום הייעוץ הארגוני. היא ממוקדת ומדוייקת ולכן מתאימה גם לעסוקים מביניכם.

כמה עצות כלליות לשמירה על השפיות בניהול זוגי:

  1. להפריד תחומי אחריות – כך תהיו פחות מעורבים זה ביום יום של זה ותנטרלו חלק מהמתח והלחץ הטבעיים שחשים לעתים מול קולגות, אך הם קשים ומורכבים יותר כשהם מופנים לבן או בת זוג.
  2. צרו ריחוק פיזי בעבודה (אם זה אפשרי) - הן כדי למקסם את תחושת הגעגוע זה לזה והן כדי להימנע מתחושה של מעקב צמוד על ידי בן /בת הזוג.
  3. אל תתערבו אם לא התבקשתם – נהגו בבן/ת הזוג כאילו הוא עובד מן המניין והחליטו אם ראוי להתערב תוך כדי הפעלת שיקול דעת מתאים.
  4. השאירו את העבודה במשרד – קבעו לכם כללי ברזל שיגדירו מתי אין ברירה ואתם ממשיכים ודנים בדברים הקשורים בעבודה כשאתם בבית (Must have) ומהם המקרים שסובלים דיחוי.
  5. השאירו את הרומנטיקה בבית – הימנעו לחלוטין ממגע פיזי ו/או הבעת רגשות בשעות העבודה. כך תסייעו לעצמכם "לשמור על הגחלת", תדברו מקצועית ותסייעו גם לגורמים השונים הבאים אתכם במגע במסגרת העבודה להתנהל מולכם עניינית.
  6. תקשורת, תקשורת, תקשורת – שוחחו בסמיכות על כל עניין שמסב לכם חוסר נוחות.

הכללים הללו, טובים ככל שיהיו, לא תמיד מספיקים נוכח לחציי היום היום והשחיקה המתרחשת הן בעבודה והן בבית. אנחנו בהתבוננות® נעזור לכם לדייק את התנהלותכם הן בבית כזוג רומנטי והן בעשייתכם בעבודה תוך בניית פלטפורמה להתנהלות משולבת מיטבית.