תקיעות בניהול - פחד משינויים

עד מתי ימשכו החששות, הפחדים, ההשלמה עם מציאות שלא מתאימה לכם והדריכה במקום. והכל - בגלל הפחד משינוי. לא פחות מטרידות הן תחושות האין אונים והשאלות שחוזרות על עצמן: לאן שואפים עכשיו? איך מתקדמים גבוה יותר? האם להסתפק במה שהשגתי עד כה?

פחד משינויים

אם לא שמתם לב, השינוי כבר התחיל

ברגע שכתבתם בגוגל "פחד משינויים" התחלתם את השינוי. אלה כבר אינן מחשבות על שחרור מקיבעון. כבר לא חלומות בסגנון של "הייתי רוצה להיות... אבל!". עברתם ממחשבות למעשים וזה הצעד הראשון בדרך לשינוי!. לחפש מידע, למצוא את האדם שיוביל אתכם  להתקדמות, הגשמה עצמית וסיפוק. אלו מעשים שמעידים על תחילתו של השינוי. ומעכשיו נמשיך יחד צעד אחר צעד אל עבר הקריירה שתמיד דמיינתם...

ועכשיו, יש לנו שאלה אליכם: מה מפחיד אתכם?

הפחד ממימוש עצמי? מפחדים לגלות שגם כשתתקדמו לא תהיו מסופקים? אולי אתם "פשוט כאלה" – לא מרוצים אף פעם ממה שיש? הפחד מכישלון? אתם מפחדים לסכן את כל מה שהשגתם עד כה? אולי מה שיש לכם זה מספיק? אולי לא חייבים לשאוף לעוד כל הזמן?

הפחד מהצלחה? יש רבים שלמרות שהם כמובן שואפים, כמו כולם, להצליח, בו זמנית מפחדים מההצלחה. אולי אתם מפחדים להיות יותר מוצלחים מההורים או מבן/בת הזוג? מפחדים שלא תעמדו בדרישות תפקיד בכיר יותר? שכולם יבינו שאתם בעצם לא כל כך מוצלחים כמו שהעמדתם פנים?

הפחד מתגובות? חוששים מתגובת בן או בת הזוג, החברה, הסביבה, ההורים?

נתחיל ב"פחד" ואז נעבור ל"שינוי"

כדי להתחיל לעשות שינויים צריך קודם לזהות ולנטרל את הבלמים שמונעים אותם. זה בדיוק מה שאנחנו עושים בהתבוננות®. יחד, במאמץ משותף, נזהה את הגורמים שעוצרים אתכם. אנחנו לא נשאיר אבן אחת בשטח מבלי להפוך ולראות מה מסתתר מתחתיה. ננקה הכל -  את הפחדים, העכבות, החששות. וכשהשטח יהיה נקי, נתחיל לבנות את היסודות על בסיסם נבצע את השינויים בדרך למעלה.

למה דווקא התבוננות®?

  • התאמה אישית אנחנו מתאימים את תוכנית האימונים האישית לצורך, לפחדים וליכולות של כל מתאמן.

  • בקצב שלך אנחנו לא עומדים מעליכם עם סטופר. ההתקדמות היא אישית, בלי לחצים ובלי לוחות זמנים קשיחים.

  • צעדים קטנים אחרי שנגדיר יחד את השינויים איתם נכון לכם להתחיל נמשיך להתקדם מהקל אל הכבד. מהר מאוד תגלו שהשינוי פחות מפחיד ממה שדמיינתם ותחושת המסוגלות שלכם תתעצם.

  • ארגז כלים אתם מקבלים מאיתנו כלים שתוכלו להשתמש בהם גם בהמשך – בתום הליווי הצמוד שלנו. כך תוכלו להמשיך לבצע שינויים, להשיג יעדים, ולחוות הצלחה ללא פחד.

  • למה חיכיתי עד עכשיו? זה יהיה המשפט הראשון שלכם אחרי השינוי שנעשה. אבל במקום להתעסק ב'מה החמצת עד היום' עדיף להסתכל קדימה על הרווח שצפוי לכם מעתה ואילך.

אורנה זכאי, מייסדת שיטת התבוננות®, עברה את השינוי שאתם מייחלים לו בעצמה, ולכן השיטה כל כך מדוייקת למנהלים שרוצים לעשות שינוי. המאמץ הנפשי הכרוך בשינוי, החששות מהלא נודע, ההחלטה להיפרד ממה שהיה, החוסן שנדרש לקבל החלטה ועוד יותר כדי לבצע אותה – את כולם היא חוותה על בשרה והשיטה שפיתחה מבוססת על ניסיון אישי. אחריה התנסו בשיטה עשרות מנהלים ששחררו את הפחד ועפו גבוה לשחקים אל עבר קריירה מוצלחת ומספקת. גם אתם יכולים!