תהליך אימון אישי למנהלים

איך מתנהלות פגישות האימון למנהלים, כיצד עובדים על התפתחות אישית, ומה כולל התהליך?

תהליך אימון אישי

אימון אישי למנהלים - שלב ראשון - זיהוי הבעיה

המפגש הראשוני בינינו יערך למטרת הכרות ובחינת כימיה בינאישית, על מנת שתרגישו בנוח ותהיו מסוגלים להיפתח. במפגש זה, כמו גם בבאים אחריו, נזכיר שוב ושוב כי איננו שופטים או מבקרים אלא משקפים את המציאות בתוכה אתם פועלים, מאירים באור חדש הזדמנויות אדירות לפריצה ולהתפתחות בקריירה, ומקנים כלים מעשיים להעצמה אישית ומקצועית.

בשלב זה נערוך היכרות עם עולמכם הפרטי, כמו גם עם האמונות המניעות אתכם בחייכם וננסה לאתר את המקור לתחושות התסכול, חוסר המיצוי ותפיסת הערך שאינה בהכרח תואמת את המציאות. שלב זה חשוב מאין כמוהו ובדרך כלל המקומות שבהם עולה ההתנגדות, הם המקומות שדורשים שינוס מותניים בדרך לצמיחה אישית.

אימון אישי למנהלים - שלב שני - התבוננות®!

בשלב השני, על מנת לחזק את "שפת האחריות", נלמד יחד אודות תבניות החשיבה שלכם. נתבונן ונבין כיצד הן נוצרו אי שם בעבר הרחוק ומה היה תפקידן בהגנה עליכם עד שהגעתם לתפקיד בו אתם מכהנים היום. אבל יותר מכל נכיר בכך כי תפקידן של הגנות אלו הסתיים זה מכבר ועל מנת לשנות את מציאות חייכם ולהתוות לכם קריירה מספקת ומתגמלת עליכם לחשב מסלול מחדש ולכוון את מחשבותיכם לאופן התנהלות פורץ דרך.

אימון אישי למנהלים - שלב שלישי- לקיחת אחריות

בשלב השליש בשיטת התבוננות®, נלמד להכיר את המקומות בהם עדיין לא סיגלתם לעצמכם הרגל של אחיזה ב"מושכות החיים" ממקום של  לקיחת אחריות אישית מלאה לחייכם כשאתם עדיין משתמשים במונחים קורבניים ולא מקדמים דוגמת: "עשו לי", "לקחו לי", "מנעו ממני", "פגעו בי", "עצרו אותי" וכו'.

שיטת התבוננות® תלמד אתכם, שהדרך היחידה לפרוץ את מעגל הקורבנות ולהגיע להעצמה אישית היא על ידי לקיחת אחריות מלאה על חייכם ועל הקריירה שלכם. כך שבמקום: "עשו לי" תלמדו לברר עם עצמכם: "מה זה בא ללמד אותי?" ו"כיצד אני מנצל זאת כמנוף לגדילה?". די מהר תגלו שאתם שולטים בשפת האחריות, מוותרים על שפת הקורבנות ומתחילים לחוש בשינויים בחייכם – במישור האישי ככלל, ובמישור העסקי, בפרט.

בשלב זה התבוננות® תעניק לכם כלים להרחיב את תחושת האחריות המעשית שלכם, תוך כדי תרגול מיומנויות של סגנון חיים חדש – של מנהל המנווט את הקריירה שלו לכיוון של צמיחה אישית והעצמה.

אימון אישי למנהלים - שלב רביעי – התגברות על הפחד משינוי

השלב הרביעי הינו ההתמודדות עם הפחד משינוי (פחד טבעי ונורמלי). לאחר שכבר איתרתם את מקור הבעיה, לקחתם אחריות והתחלתם  לחשוב מחשבות בונות מציאות, מגיע הפחד וטופח על פניכם. הפחד עשוי להופיע כרצון עז לחזור לדפוסי "הקורבן" המוכרים, כשיתוק זמני בחשיבה, כרשימה של תירוצים (משכנעים!) ואף כמחלה.

היות ומנגנון הפחד האנושי הינו כה מתוחכם ואישי, גם התבוננות® נערכת בהתאם והמאמנים שלה, שמכירים את כל השלבים וההתנגדויות הצפויים, זקוקים רק לאמונה שלכם שהם  ישכילו להוביל אתכם בבטחה דרך הפחדים הכי גדולים שלכם, כך שאחרי שתצלחו אותם, תתבוננו לאחור ולא תאמינו שזה מה שעצר אתכם.

בשלב הזה הם נציע לכם ארסנל קו-אקטיבי תפור על פי מידה, של כלים להתמודדות, התגברות וביטוי אישי, ביניהם: תרגילים, כלים לבחינת אמונות וחסמים, כלים שמאפשרים שינוי קוגניטיבי-התנהגותי  ועוד שיטות שהוכחו כיעילות, משמעותיות ופורצות דרך לאורך שנות הניסיון הרבות שלנו בהתבוננות®.

אימון אישי למנהלים - שלב חמישי - העזה והתמודדות

מזל טוב! בשלב זה של האימון האישי אתם כבר שולטים ב"שפת האחריות", התגברתם על הפחד משינוי ואתם בשלים לקחת על עצמכם יעדים ומטרות לשינוי ולהצעדתכם  קדימה. אנו נגדיר יחד מטרות ישימות בכל תחומי החיים, ולא רק בקריירה – גם למנהל יש חיי משפחה, זוגיות, חיי חברה וכדומה, בהם הוא צריך להשקיע בכדי להרגיש מאוזן בחייו.

היעדים שנציב בהתאם למטרות אלו, יאפשרו לכם להתחיל לצעוד לקראת מימוש שאיפותיכם, כשבמקביל תתבקשו לכתוב את חזון הקריירה הניהולית שלכם, העתיד לשמש אתכם כמצפן, כשתצאו לדרך עצמאית.

אימון אישי למנהלים - שלב שישי - הגשמה והצלחה

זהו. אתם מוכנים לצאת לדרך. רכשתם את מיטב התובנות והכלים, שילוו אתכם במהלך הקריירה שלהם. בשלב השישי והאחרון  נעניק לכם כלים ליציבות וליכולת התמודדות עם כשלון נקודתי, עד שתחושו בטוחים לא רק להצליח, אלא גם להיכשל.

חולמים על קריירה ניהולית מוצלחת ועל ביטחון עצמי בכל תחומי החיים? שיטת התבוננות® לאימון אישי למנהלים בנויה במיוחד עבורכם, עם תהליך שיטתי ומובנה והצלחה מובטחת. תנו לנו לקחת אתכם יד ביד בדרך להצלחה.