אתם כבר מכהנים כמנהלים ולכאורה כבר השגתם יעדים והוכחתם את היכולות שלכם. אבל האם הקריירה שאתם מנהלים מדייקת את החזון שלכם? עד כמה הגדרתם לעצמכם איפה אתם רוצים למצוא את עצמכם בעוד חמש שנים? ואם הגדרתם, עד כמה אתם יודעים כיצד לפעול בכדי להתקדם לעבר השגת המטרה?

מאידך, אם הגעתם לתפקיד בכיר, אבל אתם לא לגמרי מאמינים שהוא מגיע לכם; אם אתם חוששים שאולי "עבדתם" על כולם ולמעשה אתם לא ראויים לכבוד שאתם מקבלים; אם אתם הולכים עם תחושה פנימית שאתם לא שווים מספיק ומפקפקים ביכולות שלכם – אתם מונעים מעצמכם הגשמה עצמית אמיתית ומחמיצים את החיים האמיתיים, המלאים והמספקים שיכולתם לחיות.
אימון אישי למנהלים בשיטת התבוננות® מתחיל בבחינת המצוי: התחושות בתפקידכם הנוכחי, הסגנון הניהולי שלכם, החוזקות אל מול החולשות, מוקדי הקושי, חסמי ההצלחה והאתגרים הניהוליים עמם אתם מתמודדים. בהמשך מושם דגש על זיהוי הצרכים והערכים החשובים לכם ושאותם תרצו להביא לידי ביטוי מיטבי בתפקיד הנוכחי / הבא שלכם.

השלב השני הוא שרטוט המטרה המדויקת שתאפשר את השגת הצרכים והערכים שהוגדרו והתוויית הדרך להשגתה, שכוללת הקניית מיומנויות ניהול משאב אנושי, לרבות: אסרטיביות ניהולית, מיומנויות תקשורת בינאישית אפקטיבית, ניהול קונפליקטים, טיפול בהתנגדויות ועוד. זאת לצד הכרת דרכים להנעת עובדים, ליווי וסיוע ביישום שגרות ניהוליות, פיתוח מיומנויות ניהול עצמי מיטבי וכדומה. הכול לפי הצרכים שהוגדרו ובדגש על צמצום הפער הקיים בהיבטים השונים בין הרצוי למצוי.

אז למי מתאים תהליך אימון לקריירה ניהולית?

• למנהלים שכבר בתפקיד ניהולי, אך לא מרגישים שיש להם אופק לעתיד
• למנהלים שיש להם תחושה של חוסר סיפוק מהשכר או מהתנאים
• למנהלים שלא מתקדמים בקצב שבו הם יודעים שהם יכולים
• למנהלים שמיצו את פרק השכיר/ה בחייהם, רוצים להיות עצמאים אבל חוששים
• למנהלים שעוסקים במקצוע שנכפה עליהם ומרגישים שהגיע הזמן לשנות

הסתר